WordPress Sosyal Medya Eklentileri

Daha önceki yazımızda sizleri  WordPress  hakkında bilgilendirmiştik. Bildiğiniz üzere günümüzde sosyal medyanın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Çünkü sosyal ağları kullanan milyarlarca kullanıcı bulunmaktadır. En basitinden facebook’un 1 milyarı aşkın üyesi bulunmaktadır. Sosyal medya sitenizin daha geniş kitlelere ulaşması ve sitenizin bilinirliğinin artması açısından oldukça yararlıdır. Bu sayede blogunuzda paylaştığınız ilgi çeken bir içerik, sosyal medyada paylaşıp, binlerce ziyaretçinin siteniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Hem sitenizin trafiği artar, hem bedava reklam yapmış olursunuz hemde Seo açısından siteniz için yararlıdır. Sizlere bu yazımızda WordPress tabanlı siteler için kullanılabilecek popüler WordPress Sosyal Medya Eklentileri n den eklentilerinden bahsedeceğim.

Digg Digg

WordPress Sosyal Medya EklentileriKullanıcılar tarafından tercih edilen, en sık kullanılan ve sürekli kendini yenileyen bir eklentidir.  Digg Digg eklentisini yazıların sol tarafına veya içeriklerinizin üst veya alt kısımlarına ayarlayıp yerleştirmenize olanak sağlar. Bu sayede sitenize gelen ziyaretçi okuduğu makaleyi beğendiği taktirde kendi sosyal medya hesabında paylaşma imkanı sunmaktadır.  Bu eklenti sayesinde bedava sitenizin reklamını yapmış olursunuz.
Facebook Like Box Widget

WordPress Sosyal Medya EklentileriBu eklenti ile Facebook sayfanızı web sitesi ziyaretçilerinize kolay bir şekilde beğendirebilirsiniz. Facebook Like Box Widget eklentisini değişik boyutlarda ayarlayıp siteniz de istediğiniz bölgeye yerleştirebilirsiniz.

ShareThis

WordPress Sosyal Medya EklentileriSharethis, sitenizdeki ziyaretçilerin beğendikleri içerikleri, sosyal medya hesaplarında arkadaşlarına, takipçilerine, sosyal çevrelerine, kolayca paylaşabilmeleri için geliştirilmiş harika bir eklentidir.  100 den fazla sosyal kanala erişim sağlayan harika bir eklentidir.


Acurax Social Media Widget

WordPress Sosyal Medya EklentileriBu eklenti ile yazmış olduğunuz makalelerinize sosyal medya butonları ekleyebilir,  ayrıca temanıza en uygun iconları seçebilmenize olanak sağlar.

 

 

Socialize

WordPress Sosyal Medya EklentileriBu eklentiçok yönlüdür. Siteniz için en uygun olan yerlerde paylaşım düğmeleri yerleştirmek için izin verir. İstediğiniz sosyal paylaşım eklentisini ekleyip yönetmenize olanak sağlayan bir eklentidir.

 

 

Yazımızda sizlere birkaç WordPress Sosyal Medya Eklentileri nden bahsettik umarım faydalı olmuşuzdur.

Comments are disabled

© 2017 Php Hosting.