Windows Hosting Nedir?

Windows Hosting Nedir?

Windows Hosting Nedir?Win­dows host­ing, Win­dows işle­tim sis­tem­i­nin kurulu olduğu sunucu­lar üzerinde barınan ASP, ASP.NET programlama dilleri ile sorunsuz bir şekilde çalışan bir web hosting türüdür. Bu hosting türü günümüzde birçok webmaster tarafından tercih edilen, güvenliğin üst seviyede olduğu bir hostingdir. ASP tabanlı siteleri sta­bil ve sorun­suz bir şek­ilde çalıştıran Windows hosting HTML, Javascript, PHP, Java ve Flash da çalıştırma özel­liğine sahip­tir. MS Access, MsSQL ve MySQL ver­i­ta­ban­larını da çalıştıra­bilir. Bu hostinglerde web tabanlı dosya yöneti­cisi. DNS yöne­timi, SSL desteği, otomatik mail cevap­layıcı ve anti­spam antivirüs özellikler de bulunur.

Eğer PHP tabanlı bir web sitesine sahipseniz (Joomla, WordPress, Drupal ) gibi CMS’lerin çalıştırılmasında bu hosting türünü sizlere tavsiye etmiyoruz. Çünkü PHP tabanlı içerik yönetim sistemlerinde  izinlerdeki karmaşıklık nedeniyle Windows hostinglerde  sorun yaratmaktadır. PHP için tercih edebileceğiniz en iyi hosting türü Linux hostingdir. Windows hostingler genellikle Pleskpanel ile satılmaktadırlar. Plesk Panel hakkında ki yazımıza buradan erişebilirsiniz.

Eğer siz de ASP tabanlı bir sit­eye sahips­eniz, web sit­enizin prob­lem­siz ve performanslı çalış­masını istiyorsanız sizlere Win­dows host­in­g­leri tavsiye ediy­oruz. Bu host­in­g sayesinde ASP tabanlı sitelerinizi en iyi koşullarda kullanıcılara sunabilirsiniz.

Comments are disabled

© 2015 Php Hosting.